Podwoje otwiera Akademia Muzeonika, czyli absolutnie zakręcona szkoła dla dzieci i rodziców. Studiować w niej będziemy zwyczaje przedziwne, tropić zagadki naukowe, wysysać wiedzę z galerii sztuki i szaleć twórczo.

Zajęcia akademickie prowadzone będą w formule warsztatów kreatywnych. Tematy trudne przekładać będziemy na język zrozumiały. Wielkie sprawy omawiać w sposób prosty. Chwytać będziemy sens, często ukryty. Wszystko to dziać się będzie za pomocą obrazów, obrazków i czasami bazgrołów. Niezbędna do studiowania będzie duża dawka wyobraźni.

 

Zajęcia dedykowane są wszystkim dzieciom, bez względu na wiek. Każdy znajdzie element wiedzy i zabawy dla siebie. Nawet jeżeli wszystkiego nie zrozumie, to będzie w dobrym towarzystwie, a to przecież bezcenne.
Ważne jest, aby być ciekawym świata, który nas otacza oraz otwartym na spotkanie i rozmowę.

Zaczynamy od „torcika niepodległościowego”, czyli kreatywnych warsztatów słowa i obrazu. Co będziemy robić? Myśleć, analizować i przekładać myśli i pomysły na język obrazków. Trudne? Pozornie. Potrzebna jest wyobraźnia, aby zmierzyć się z tematem trudnym i poważnym, jakim jest niepodległość. My skorzystamy z pomocy Muzeonika, który opowie nam, jak się sprawy mają w Muzeoloandii. Dlaczego eksponatki wywiesiły transparent z żądaniem niepodległości, kto ograniczył ich wolność i dlaczego niedemokratycznie zamknięto je w gablotach. Spróbujemy im pomóc, pokazując jak radzą sobie z takimi problemami ludzie. To dla nich przygotujemy niepodległościowe „torciki dobre rady”.

A na koniec prawdziwy torcik – taki do zjedzenia.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.