Muzeonik powiedział: Bez wolności nie ma niepodległości. I zaczął zastanawiać się...

Czy wolność jest gładka, czy może włochata? Czy ma kolor ciepły, czy raczej zimny? Jest konkretnym przedmiotem, czy abstrakcyjną kompozycją? 100 lat niepodległości to 100 problemów, pomyślał.

Tak zaczyna się kolejna przygoda w Akademii Muzeonika. W trakcie spotkania będziemy patrzeć, aby nie tylko zobaczyć, ale również poczuć zapach, smak i strukturę. To nie będzie proste doświadczenie, ale z cała pewnością zabawne i twórcze. Zmierzymy się z wolnością w malarstwie pokazaną na „100” różnych sposobów. Zastanowimy się dlaczego? Poszukamy prostych odpowiedzi na skomplikowane pytania.

Wolność będzie przystankiem na niepodległościowej drodze. Powiemy o jej znaczeniu w historii, ale również w życiu codziennym. Pokażemy wolność na obrazach Jana Matejki, wespniemy się na barykadę Eugène Delacroix, staniemy w obronie powstańców madryckich Francisco Goyi, zakochamy się w Polonii Jacka Malczewskiego, a wszystko to śpiewając 100 lat Polsce.

Zapraszamy na warsztaty kreatywne. Przez dziurkę od klucza zajrzymy do Wirtualnej Galerii Sztuki i zobaczymy… Na razie mały fragmencik namalowanego świata, który będziemy domalowywać, dopowiadać i analizować. Zadanie dla maluchów, starszaków i całkiem dużych starszaków. Każdy ma prawo wypowiedzi. To wolność!

Zapraszamy do Akademii Muzeonika 24 czerwca (niedziela), o godz. 16:00.

Prowadzenie: Katarzyna Podyma, Muzeum Miejskie w Żorach.

Wstęp: 1 zł.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.