Pod takim hasłem, 2 września 2017 roku w sali konferencyjnej Muzeum Miejskiego w Żorach odbędzie się spotkanie z żołnierzami Wojska Polskiego – weteranami misji zagranicznych.

Starszy kapral Emil Uran i starszy szeregowy Jan Koczar w tej chwili służą w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Rybniku. Obaj przedstawią historie działań polskich sił zbrojnych poza granicami kraju, szeroko przedstawia także własne doświadczenia z misji, na których służyli. Spotkanie, na którym zobaczyć będzie można specjalna prezentację oraz wysłuchać doświadczeń uczestników misji potrwa około półtorej godziny. Początek o godzinie 10.00

Spotkanie zorganizowane zostało dzięki współpracy Muzeum Miejskiego w Żorach z Wojskową Komenda uzupełnień w Rybniku i jest jednym z elementów muzealnego projektu edukacyjnego „Boso ale w ostrogach” , który prowadzony będzie w najbliższych miesiącach.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.