Na kolejne spotkanie w muzealnym Ogrodzie Sztuk Prowincjonalnych zapraszamy Państwa 28 października (w sobotę), na godz. 16.00.

Naszymi gośćmi będą: Krzysztof Błażyca, autor książki „Krew Aczoli” i David Okullu, jej bohater, ocalały ze straszliwej wojny, która 10 lat temu wydarzyła się w Ugandzie, a o której dzisiaj mówi się, że to wojna „zapomniana”. Książka przywraca pamięć o tamtych wydarzeniach i szacunek ofiarom nieprawdopodobnego okrucieństwa.
"... ta historia poraża mocą samych faktów. I zdumiewa, że mimo ogromu cierpienia wiele ofiar ocaliło w sobie dobro... „Krew Aczoli” jest świetnie wykonaną robotą reporterską, pozwalającą spojrzeć na okrucieństwo wojny z różnych perspektyw" (Szymon Babuchowski, Gość Niedzielny)
Spotkanie poprowadzi autorka cyklu: Katarzyna Podyma.
Muzeum Miejskie w Żorach, 28 października (sobota), godz. 16.00: Tożsamość w sytuacji zagrożenia. 10 lat po zapomnianej wojnie w kraju Aczoli w Ugandzie”. ZAPRASZAMY
Krzysztof Błażyca:
dziennikarz, reporter, autor wystaw fotograficznych i publikacji podejmujących zagadnienia społeczne w krajach Afryki, gdzie niejednokrotnie ocierał się o sytuacje graniczne. Związany z Fundacją Razem dla Afryki i ugandyjską Solidarity for Rural Development Organisation, członek Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego.
David Okullu:
ugandyjski ksiądz z ludu Aczoli, jeden z bohaterów książki "Krew Aczoli", świadek wydarzeń, twórca Solidarity For Rural Development Organisation (SORUDEO) wspierającej projekty rozwojowo-pomocowe w społeczności poszkodowanej przez wojnę, proboszcz w we wsi Pabo, gdzie w czasie rebelii znajdował się największy we wschodniej Afryce obóz dla osób wewnętrznie przesiedlonych (IDP camp).