Zapraszamy na spotkanie z cyklu Rodzinka w Muzeum 19 listopada o godz. 15.00-17.00

Wielopokoleniowe warsztaty RODZINKA W MUZEUM to okazja do wspólnej zabawy dzieci, rodziców i dziadków na tle muzealnej scenerii. Każde spotkanie w ramach projektu ODCHODZĄCY ŚWIAT AFRYKI porusza odrębny temat, i dla każdego spotkania przygotowane są inne zajęcia warsztatowe. Zapraszamy również mamy z małymi dziećmi do kącika malucha, gdzie będą przygotowane napoje dla mam oraz zabawki dla najmłodszych pasjonatów muzeum.

Bilet rodzinny - 10 zł

Ilość miejsc ograniczona, prosimy o zapisy pod nr tel. 32 43 43 714

 

Wykład Studencka Ekspedycja Etnograficzna „Afryka 85”, 19 listopada 2016 r. , godz. 18.00-20.00

Na chwilę zapomnimy o współczesności i wyruszymy do roku 1985, dzięki oryginalnym slajdom z wyprawy i staremu rzutnikowi. Z prezentacji dowiedzieć się będzie można dlaczego właśnie studenci na cel swojej wyprawy wybrali Afrykę? Jakie były ich problemy związane z przygotowaniami w czasie rzeczywistości PRL-u? Jak wyglądał typowy dzień na wyprawie i jakie były jej efekty?

Spotkanie z Lucjanem Buchalikiem - dyrektorem Muzeum Miejskiego w Żorach

Koszt - 1 zł

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.