Zapraszamy do udziału w ZAJĘCIACH FERYJNYCH DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

FERIE ZIMOWE W Centrum Edukacji Regionalnej - STYCZEŃ 2017 r.

Wybierając temat możecie być pewni, że będzie wiele atrakcji, dużo śmiechu i jak
- zawsze nauka  poprzez zabawę.

Tematy do wyboru:

• W karnawale czas na bale

Długie suknie, piękne fryzury, garnitury, muszki i krawaty, to  znak, że  zaczyna się karnawał - wesoła zabawa i tańce. Zabierz ze sobą uśmiech i dobry humor i przyjeżdżaj do nas!

• Legenda o trzech braciach

Zamienisz się w jednego z bohaterów legendy o trzech braciach, udasz się  na polowanie, a potem odpoczniesz u źródeł, przy których zbudowano Cieszyn.

• Czarny jastrząb

Wędrówka po trakcie handlowym znajdującego się na bursztynowym szlaku nie zawsze była bezpieczna. Poszukaj skarbów i stwórz  własny, średniowieczny dokument, potwierdzający twoją własność.

• Przedziwna gościna

Stawy i jeziora zamieszkiwały złośliwe stwory, które czyhały na spóźnionych przechodniów. Uważaj, gdy zaproszą cię na wielką gościnę! Dopiero po niej dowiesz się jak złośliwy był gospodarz.

• Tajemnice średniowiecznego zamczyska

Stare zamczyska kryją w sobie wiele tajemnic i przesądów . Zostań rycerzem, który obali przesądy i wyjaśni tajemnice.

• Rycerze i damy dworu średniowiecznych zamkach

Damy dworu ubrane w piękne suknie miały na dworze liczne obowiązki. Oprócz tego chętnie tańczyły i uczestniczyły w turniejach rycerskich.

POBIERZ FOLDER

KOSZT 10 ZŁ. / OSOBY

GODZINY ZAJĘĆ – 9.00 – 12.00 (istnieje możliwość ustalenia innych godzin)

KONTAKT: 32 43 41 193 -  Świetlica MOK – Osiny

FERIE ZIMOWE W MUZEUM MIEJSKIM W ŻORACH - STYCZEŃ 2017 r.

pt: Poznajemy świat

Tematy do wyboru:

• Afryka szlakiem Kazika

Wsiądź na rower i pojedź do…Afryki! Z Kazimierzem Nowakiem jest to możliwe, przyjdź i zobacz jak wyglądała jego szalona i niebezpieczna wyprawa.

• Podróż na Daleki Wschód

Jedwabnym szlakiem udasz się w orientalną podróż do krainy, gdzie mieszka wielki smok. Po drodze poznasz wiele niezwykłych zapachów i smaków.

• Na fali- transport wodny

W trakcie tych zajęć wejdziesz na pokład statku, przywitasz się z kapitanem i poznasz życie marynarzy.

• Południk Zero

Wyjedź z nami do Wielkiej Brytanii. Poznaj zabytki słynnego Londynu i dowiedz się, co oznacza sekretna nazwa „Południk Zero”.

• Karnawał na świecie

W rytm muzyki udasz się do miasta, gdzie „króluje” taniec muzyka i dobra zabawa. Otaczać się będziesz kolorami i niezwykłymi postaciami.

• Tajemnicze maski

Załóż maskę i przenieś się w niezwykły świat rytuału. Poznaj znaczenie masek, które jak się okazuje służą nie tylko do przebierania się i straszenia.

POBIERZ FOLDER

GODZINY: 10:00-12:00 (istnieje możliwość ustalenia innych godzin)

KOSZT 10 zł / OSOBY

KONTAKT: 32 43 43 714 – Muzeum Miejskie w Żorach