Zapraszamy na promocję książki Ireneusza Stajera pt.: "Tożsamość. Znani i nieznani o sobie"

14 czerwca o godzinie 18.00

do Muzeum Miejskiego w Żorach

na promocję książki Ireneusza Stajera “Tożsamość. Znani i nieznani o sobie”,

a także towarzyszące występy artystyczne

oraz wystawy plastyczne Anny Flagi “Nagość twarzy cz.2” (obrazy w technice olejnej) oraz “Odbicia wyobraźni” (technika własna).

Dyrektor Muzeum Miejskiego w Żorach, Ireneusz Stajer i Anna Flaga

---------------------------------------------------------------------------------------------------

O autorze

Ireneusz Stajer urodził się w Rybniku, ale od początku mieszka w Żorach-Rowniu.

Dziennikarz i publicysta, absolwent Liceum Ogólnokształcącego imienia Karola Miarki w Żorach.

Ukończył dziennikarstwo na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Od 2005 roku jest dziennikarzem i publicystą Tygodnika Regionalnego „Nowiny” w Rybniku.

Pracował także w redakcjach, między innymi rybnickim oddziale „Dziennika Zachodniego”,

„Gazecie Żorskiej” (sekretarz redakcji), tygodniku samorządowym „Przegląd Lokalny” w Knurowie.

Publikował w: „Gościu Niedzielnym”, „Nowej Gazecie Żorskiej” i katowickim „Wieczorze”.

Założyciel i przewodniczący działającego w latach 90. w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach Klubu Literackiego „Effata”.

Redaktor i współautor tomiku literackiego „Effata”, który ukazał się nakładem MOK.

Autor książek: dedykowanej świętemu Janowi Pawłowi II „Okruchy życia. Nieprzeciętni”, „Historia sportu w Żorach”, historyczno-biograficznej „Żurki z Piasku”.

Jego artykuły prasowe znalazły się w książce „Żory. Zarys dziejów. Wypisy” oraz „Kalendarzu Żorskim”. Ma żonę Barbarę oraz synów Janusza i Michała.