Sobota w Muzeum była pełna atrakcji dla każdego. O 15.00 ruszyła Rodzinka w Muzeum. Dzieci i ich rodzice poznawali tajemnice afrykańskiej maski.

Na koniec jeszcze przed oficjalnym otwarciem najmłodsi mogli wyruszyć do dalekiej krainy afrykańskiej, dzięki wystawie fotograficzno-etnograficznej „Studencka Ekspedycja Etnograficzna AFRYKA 76-77”. Wydaje się, że jedną z głównych atrakcji był obóz etnografa w terenie i stara maszyna do pisania.
 
O 17.30 na oficjalne otwarcie wystawy przyszli następni gości. Piękno czarno-białych fotografii sprzed 40 lat wzbudziło ogromne zainteresowanie zwiedzających. Uniwersalny przekaz wystawy zgromadził również obcokrajowców zamieszkujących nasz region. Na koniec od 18.00 można było posłuchać wykładu „Świat widzialny i niewidzialny. Podróże muzealiów”. Projekt „Odchodzący świat Afryki” został oficjalnie otwarty. Przed nami następne wykłady, spotkania, lekcje i warsztaty oraz... konferencja naukowa i spotkanie z uczestnikami Studenckiej Ekspedycji Etnograficznej Afryka 76-77 – 40 lat później.
 
 
ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W CAŁYM PROJEKCIE, LUB WYBRANYCH WYDARZENIACH.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.