Piórem i pędzlem, czyli premiera książki oraz wystawa malarska

No cóż, trudno obiektywnie oceniać imprezę, której było się organizatorem. Sami jednak uczestnicy promocji książki Ireneusza Stajera  oraz wernisażu wystaw malarskich Anny Flagi przyznawali, że wynoszą z Muzeum Miejskiego w Żorach niezapomniane wrażenia. 

W sali zameldowało się około 150 osób. Spotkanie zaszczycili między innymi: poseł na Sejm Czesław Sobierajski, prezydent Żor Waldemar Socha (Gospodarz Miasta) i jego zastępca Daniel Wawrzyczek oraz Piotr Kosztyła, przewodniczący Rady Miasta.  

Zaczęło się bardzo pięknie, lirycznie, bo od recitalu Marzeny Korzonek (zwyciężczyni koncertu Debiuty w Opolu, nagrała płytę „33 i pół”), jednej z bohaterek naszej publikacji. Wokalistka z Raciborza wprowadziła wszystkich w artystyczny nastrój. Potem dyrektor muzeum dr Lucjan Buchalik wręczył autorowi świeżo wydrukowaną w Krakowie książkę „Tożsamość. Znani i nieznani o sobie”. - Jestem wdzięczny bohaterom książki za ich dokonania. Bo dzięki temu mam o czym pisać. Każdego z Was spotkałem osobiście na swym dziennikarskim szlaku. Za wyjątkiem Stefanie Zweig, która zmarła w 2014 roku. Ale robotę odwalił za mnie dyrektor Buchalik, który wcześniej miał szczęście rozmawiać z pisarką, a Jacek Struczyk zrobił zdjęcia – powiedział Ireneusz Stajer. Następnie wystąpił uznany tenor oper w Krakowie i Bytomiu Adam Sobierajski, który zaśpiewał trzy wielkie hity muzyki klasycznej i rozrywkowej: „What a Wonderful World” Louisa Armstronga, „Goodbye my love” Demisa Roussosa i arię Kalafa „Nessun Dorma” z opery „Turandot” Giacomo Pucciniego. W drugiej części publiczność zwiedziła wystawy fascynujących obrazów Anny Flagi „Nagość twarzy cz.2” (obrazy w technice olejnej) oraz „Odbicia wyobraźni” (technika własna). Niektóre z nich zostały nagrodzone w prestiżowych konkursach. W tym czasie Ireneusz Stajer wpisywał dedykacje do książki.  

 

Zapraszamy do zwiedzania wystaw i zakupu książki.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.