W dniu 27 kwietnia 2017 roku wystawa "Życie codzienne, kultura i sztuka ludów Afryki Zachodniej" zawitała do kolejnego Muzeum.

Tym razem nasze obiekty zostały eksponowane w Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie z inicjatywy pani Małgorzaty Podlewskiej-Bem, z Działu Etnografii. Trudy montażowe eksponatów ekip obu muzeów uwieńczyło uroczyste otwarcie wystawy poprowadzone przez dyrektora Muzeum Miejskiego w Żorach – dr. Lucjana Buchalika. Inauguracja pomimo wczesnej godziny (10:00) cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno pośród mieszkańców Chełma jak i młodzieży szkolnej. Po pierwszym oprowadzaniu po wystawie, odbyły się zajęcia edukacyjne dla VI klasy szkoły podstawowej, przygotowane przez pracowników Muzeum Miejskiego w Żorach – Małgorzatę Dec i Zofię Kasperczyk. Wystawa cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że czas trwania został wydłużony aż o dwa miesiące. Niniejszym można ją zobaczyć w salach Muzeum Ziemi Chełmińskiej przy ul. Lubelskiej 57 aż do 20 sierpnia.

Lokalizacja:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.