Przed nami poważne zadanie, a zarazem wyzwanie, przed jakim jeszcze nie staliśmy.
Chcemy, aby nasze muzeum było muzeum rejestrowanym.

 

Co to znaczy?

Muzeum rejestrowane, to takie muzeum, które zostało wpisane na specjalną listę ministerialną. Zgodnie z art. 13 Ustawy o muzeach:

„W celu potwierdzenia wysokiego poziomu merytorycznej działalności i znaczenia zbiorów oraz w celu ewidencjonowania muzeów spełniających te warunki, minister właściwy do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego prowadzi Państwowy Rejestr Muzeów, zwany dalej „Rejestrem”.”

Rozpoczęliśmy już prace przygotowujące do tego niezmiernie dla nas ważnego momentu. Zmieniamy się nie tylko wizualnie, ale również merytorycznie i organizacyjnie.

W zakres planowanych prac wejdzie weryfikacja procedur, intensyfikacja prac nad opracowaniem naukowym zbiorów, organizacja archiwum merytorycznego, rozbudowa kolekcji oraz działania związane ze zwiększeniem kompetencji pracowników.


 

 

Myślimy, że zmianie powinna również ulec nazwa.

Statyczną, budującą podstawy – MUZEUM MIEJSKIE W ŻORACH –

zastąpi nowa

dynamiczna, budująca przyszłość – MUZE.ON.

Krótko i rzeczowo.

 

MUZE.ON należy czytać jako:

Muzeon – miejsce spotkania różnych muz,
Muze on – muzeum czynne, aktywnie działające.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.