Muzealny informator dla starszych EKSPERIENCJA na czerwiec 2019.

6 czerwca (czwartek), godz. 18:00
On<+=Ona. Konforntacje 2019
Otwarcie wystawy i oprowadzanie kuratorskie

Kurator: Anna Flaga, Muzeum Miejskie w Żorach

Wystawa zbiorowa, z udziałem: Zbigniewa Bajka, Krzysztofa Blonarowicza, Anny Bodzek-Sikory, Marii Budny-Malczewskiej, Tymoteusza Ciastko, Piotra Ciesielskiego, Ireny Emilewicz, Anny Flagi, Anety Głowackiej, Marka Głowackiego, Hanny Grzonki-Karwackiej, Małgorzaty Hanslik, Izabeli Josch, Marka Jana Karasia, Niny Kontny-Łomozik, Agnieszki Kornas-Wiśniewskiej, Piotra Korzeniowskiego, Anny Lupy-Suchy, Klaudii Pawelec-Gliklich, Pauliny Poczętej, Tomasza Poloka, Katarzyny Pyki, Martyny Rejczak, Agaty Rokity, Aguli Swobody, Toma Swobody, Krystyny Szwajkowskiej, Emilii Wąż.
Artyści, na potrzeby wystawy, stworzyli autorskie wypowiedzi w wybranej przez siebie dziedzinie sztuki (malarstwo, grafika, tkanina, rzeźba, ceramika, instalacja, fotografia, grafika cyfrowa). Kluczem wystawy jest temat kobiety i mężczyzny – ich sfera duchowa, zachowania społeczne, interpretacje fizyczności, wrażliwość, zależności, więzi emocjonalne, podobieństwa i różnice.
Wystawa stanowi oś projektu wystawienniczo-edukacyjnego „Konfrontacje” 2019.

Wystawa trwa: od 6 czerwca – 18 sierpnia 2019
Miejsca ekspozycji: Muzeum Miejskie w Żorach, ul. Muzealna 1/2
Galeria „Na Starówce”, ul. Kościuszki 3
Partner: Miejski Ośrodek Kultury

7 czerwca (piątek), godz. 10:00
On<+=>Ona. Wokół wystawy sztuki współczesnej

Zapraszamy na otwarte spotkanie z artystą dr. hab. Piotrem Ciesielskim, kierownikiem Pracowni Obrazu w Przestrzeni Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. Tematem spotkania będzie sztuka współczesna w kontekście wystawy „On<+=>Ona”.

Prowadzenie: Anna Flaga, Muzeum Miejskie w Żorach.

Wstęp: 2 zł

27 czerwca (czwartek), godz. 18:00
„W samo południe” 30 lat temu w Żorach

Zapraszamy na spotkanie w nawiązaniu do pamiętnej daty 4 czerwca 89 roku, kiedy to, jak oznajmiła w telewizji Joanna Szczepkowska, „skończył się w Polsce komunizm”. Niewiele wtedy było wiadomo, ale wszyscy byliśmy pełni nadziei. Co nam zostało z tamtych lat?

Prowadzenie: Tomasz Górecki, Muzeum Miejskie w Żorach.

Wstęp: 2 zł