Przewiń do:

Muzealny informator dla starszych EKSPERIENCJA na kwiecień 2019.

ROGRAM


18 kwietnia (czwartek), godz. 18:00
Nie złożyli broni

Śladami żorskich zabytków
Dla wielu członków ruchu oporu, którzy walczyli przeciw Niemcom, wojna nie skończyła się w 1945 roku. Wierni przysiędze,
prześladowani przez nowe, komunistyczne władze, musieli kontynuować walkę. Oddziały przeciwne władzy PPR i sowieckiej
dominacji działały także w Żorach.

Prowadzenie: Tomasz Górecki, Muzeum Miejskie w Żorach.

Wstęp: 2 zł


25 kwietnia (czwartek), godz. 18:00
Sztuka dawnej fotografii

Żorskie wspominki

Bez telefonów komórkowych, bez cyfrowego makijażu i programu graficznego. Za to z drewnianym aparatem, wywoływaczem, utrwalaczem i pulpitem z ołówkami i pędzlami. Wszystko w czerni i bieli. Tak jeszcze całkiem niedawno wyglądała praca fotografa. Zapraszamy na spotkanie, dla którego pretekstem jest trwająca w Muzeum wystawa „Foto Szczepański – sztuka dawnej fotografii. Zachęcamy Państwa do wspomnień o tym, jak to kiedyś chodziło się do fotografa, wywoływało zdjęcia – często w zaimprowizowanej w łazience ciemni i fascynacjach dawnym sprzętem fotograficznym.

Prowadzenie: Jacek Struczyk, Muzeum Miejskie w Żorach.

Wstęp: 2 zł

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.