Przewiń do:

22 marca, godz. 18:00. Za enigmatycznym hasłem kryją się wieki malarskich doświadczeń sztuki nowoczesnej. Podążając meandrami poszukiwań warsztatowych, przyjrzymy się zmaganiom artystów z perspektywą i nie tylko.

Jak pokazać przestrzeń, jak oddać powietrze, jak kolory wpływają na siebie. Czy można wykorzystać płótno w tej intelektualno-fizycznej grze o iluzję? To pytania, na które spróbujemy znaleźć odpowiedź. Zapraszamy na długą wędrówkę architektonicznymi ścieżkami takich malarzy jak Piero della Francesca czy Leonardo da Vinci, sięgniemy również do doświadczeń XIX wieku i warsztatu patriarchy malarstwa nowoczesnego Paula Cézanne’a.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.