Przewiń do:

Zapraszamy na spotkanie w Prowincjonalnym Ogrodzie Sztuk, do którego pretekstem będzie próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: Czy człowiekowi potrzebna jest tożsamość?

Spotkanie odbędzie się  24 sierpnia o godz. 17:00  w Muzeum Miejskim.

Formuła spotkania opierać się będzie na swobodnie prowadzonej rozmowie. 
Każdy z uczestników może w niej wziąć udział dzieląc się swoimi refleksjami.  
Chcemy rozmawiać na tematy ważne i ciekawe z poszanowaniem dla różnych punktów widzenia.

Czy człowiekowi potrzebna jest tożsamość?

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie kim jestem.

„Kryzys tożsamości” – to stwierdzenie nader często pada ostatnio w przestrzeni medialnej. Przeciętny odbiorca rzadko zastanawia się nad jego sensem. Mało tego, traktuje je jak element uniwersyteckich rozważań, które go nie dotyczą. 

Pytanie zaś o tożsamość, jest pytaniem o to, kim jestem. Odpowiedzi mogą być oczywiście różne. Można spuentować krótko – człowiekiem, ale można również wejść głębiej i bardziej refleksyjnie potraktować temat.

Europejski kryzys tożsamości, o którym tyle się mówi, traktowany jest jak kryzys chrześcijaństwa. Spróbujmy więc zmierzyć się z tą jakże pesymistyczną wizją. 


Porozmawiajmy o tym, czym jest współczesna tożsamość chrześcijańska. 

Czy można mówić o jej kryzysie w Polsce?
Czy może pojawiło się już zjawisko „nowej tożsamości chrześcijańskiej”?
A jak sprawa się ma w przypadku spokojnego życia w Żorach?
Czy żorzanie mają swoją własną tożsamość?

Pytań rodzi się wiele. 
Mamy nadzieję, że uda nam się spokojnie nad problemem zastanowić. Zatrzymując się na chwilę w Prowincjonalnym Ogrodzie Sztuk, posłuchajmy, co inni mają do powiedzenia.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.