Przewiń do:

Koc jest trochę jak zaczarowany dywan. Można wziąć go pod pachę i rozłożyć w różnych przyjemnych miejscach: na podłodze w pokoju, na złocistym piasku czy pachnącej trawie; można schronić się przed największym upałem, robiąc namiot przy drzewie. Na porządnym kocu zmieści się wiele osób, a prócz tego: bierki, skakanki, wiatraczki, nie wspominając o kamyczkach, patyczkach i innych podwórkowych skarbach. Na dobrym kocu można lecieć w stronę fantastycznej zabawy i poznawać świat przez wszystkie zmysły.

Na kocu można głośno śpiewać lub cichutko szeptać, ale można też nadstawić ucha i posłuchać pięknych ptasich treli. Jak uwiecznić głos? Poznajemy dawne sposoby na odtwarzanie i nagrywanie dźwięku. Czy potrzeba do tego elektryczności? Odkrywamy, co kryje się pod tajemniczymi nazwami: fonograf, patefon, walkman. Czy głuchy telefon jest rzeczywiście głuchy? Nastawmy uszy!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.