Przewiń do:

Wystawa dostępna: 11.05-30.06 2024

Autor – KIM Seok Hwan:

Moje prace w technice drzeworytu powstają poprzez połączenie dwóch elementów. Pierwszym jest abstrakcyjna forma inspirowana pociągnięciami pędzla, drugi zaś opiera się na motywach figuratywnych. Chociaż mogą się one wydawać diametralnie różnymi koncepcjami, to pierwsza z nich wyrosła z mojego wieloletniego doświadczenia malarskiego, kontynuującego wątki związane z kulturą wschodnią, podczas gdy druga linia tematyczna korzysta z moich doświadczeń podróżniczych, które staram się przedstawiać na obrazach. Łączy je żmudny proces tworzenia i odbijania drzeworytu. To jest istota mojej twórczości, tutaj następuje synteza pozornie sprzecznych wątków… W tym procesie odnajduję ciągłość i sens mojej pracy. Połączenie elementów chromatycznych i achromatycznych w moich pracach również stanowi znak więzi między dwoma kontrastującymi motywami. Poprzez te tematy i proste formy wyrazu staram się łączyć elementy tradycyjne z osobistymi. Wśród prac, pokazywanych na wystawie, znajdują się czysto abstrakcyjne drzeworyty w tonach monochromatycznego tuszu oraz prace przedstawiające abstrakcyjne i figuratywne kompozycje nadrukowane na tradycyjnym koreańskim papierze hanji.

Notatka artysty

Jestem jak rzęsa wodna. Ale to nie znaczy, że jestem wiatrem. Po prostu kołyszę się i dryfuję, nie mając korzeni i oparcia. Kierunki nie mają znaczenia. Po prostu istnieję. A jednak pozostają ślady. Nie pytaj o głębię ani wagę tych znaków. Są one jedynie wynikiem starań, aby znaleźć małe radości w mojej pracy. Takie są moje drzeworyty…

Współorganizatorzy wystawy:
ONGGI Stowarzyszenie Kulturalne Polska-Korea
Hanji Art&Culture Foundation z Wonju
PAN Ogród Botaniczny – Centrum Zachowania Różnorodności

Sponsor:
KSSE – Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.