Przewiń do:

Muzeum Miejskie w Żorach zaprasza na Etnopodróż w nieznane

15 września, godz. 18.00, Muzeum  Muzeum w Żorach, ul. Muzealna 1/2.

Dlaczego nieznane? Wydawałoby się, że Afryka nie stanowi białej karty na mapie świata. To prawda, ale za każdym razem pokazuje nowe oblicze, zdradza nowe sekrety, zadziwia, śmieszy i wprawia w zdumienie.

Wspólnie przygotujemy się do wyprawy naukowo-badawczej, poznamy tajniki warsztatu naukowca i jego zmagania w terenie. Wszystko to na tle historii ekspedycji muzealnych. Pokażemy drugie oblicze „poznania innego”, to mniej naukowe, a bardziej ludzkie, związane z codziennym życiem wyprawowym.

Odpowiemy na pytanie, czy etnograf, historyk sztuki, politolog są podróżnikami? Co odróżnia podejście naukowca do badania „nieznanego”. Jak poszukuje odpowiedzi na nurtujące pytania.

Będzie zabawnie i twórczo, czyli naukowo! Bo kto powiedział, że „poznawanie” jest nudne?

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.