Przewiń do:

Przez dwa weekendy, 9 i 10 oraz 16 i 17 września br. w Muzeum Miejskim w Żorach odbędzie się cykl spotkań w ramach dorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa, największego w Europie projektu społeczno – edukacyjnego promującego zabytki.

W sobotę 9 września o godzinie 16.00 odbędzie się wykład monograficzny poświęcony wybranym żorskim obiektom architektonicznym o wyjątkowym znaczeniu historycznym i społecznym dla życia miasta.  Poprowadzą go wspólnie pracownicy Muzeum – Jacek Struczyk i Tomasz Górecki. W treść wykładu włączone zostaną także anegdoty związane z najciekawszymi budynkami, omówienia muzealiów i relacje dotyczące współczesnych zmian w historycznym krajobrazie Żor.

Z kolei dzień później, w niedzielę 10 września, także o godzinie 16.00 rozpocznie się wykład pt. „Polacy w krajobrazie  światowego dziedzictwa” . Tomasz Górecki z Muzeum Miejskiego w Żorach przedstawi wybrane sylwetki Polaków ich dorobek w poznawaniu kultur świata, który przyczynił się z kolei do tego, że oni sami, ich nazwiska zapisały się w obcym krajobrazie kulturowym.

Szczegóły wydarzeń z następnego weekendy przekażemy w najbliższym czasie.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.