Przewiń do:

20 maja 2017, godz. 16.30-1.00. W sobotę 20 maja 2017 r. podwoje naszego muzeum otwarte będą do późnej nocy. Dla zwiedzających przygotowaliśmy szereg atrakcji, które zobaczyć będzie można tylko raz.

Powodem jest oczywiście Noc Muzeów – ogólnoeuropejska akcja, w czasie której bezpłatnie, wieczorem lub nocą, zwiedzać można wszystkie muzea, galerie i inne instytucje kultury, często w nietypowy sposób.  Hasłem tegorocznej Nocy Muzeów w Muzeum Miejskim w Żorach jest „Ex libris” – graficzny znak własności wklejany przez właściciela książki. Żorska muzealna noc w dużej mierze bowiem poświęcona będzie właśnie dawnej książce,  sposobom jej powstawania i ilustrowania.

Najmłodsi goście, którzy trafią o 16.30 na muzealne warsztaty w trakcie kolejnej Rodzinki w Muzeum będą mogli nauczyć się z czego składa się książka (treść i ilustracje to nie wszystko!), jak  dawniej powstawała, a co więcej sami staną się młodymi skrybami, drukarzami i introligatorami i spróbują wykonać własny egzemplarz książki. W nagrodę czekać na nich będzie po warsztatach tradycyjna już, słodka niespodzianka, także… w formie książkowej.

Dorosłych zwiedzających zaprosimy na zapoznanie się z wystawą o Biblii, czyli najważniejszej księgi dla chrześcijan i wyznawców judaizmu  oraz na wykład poświęcony historii 500 lat reformacji. Inną z atrakcji będzie przedstawienie najstarszego eksponatu będącego w naszych zbiorach. Zaprosimy także na specjalne, bardzo nietypowe zwiedzanie wystaw...

 

Mecenat:
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.