Przewiń do:

Zapraszamy codziennie z wyjątkiem soboty i niedzieli.

Wykorzystanie odpadków, resztek i śmieci może niezwykle rozbudzić wyobraźnię. Kto raz spróbuje sztuki przetwarzania, nie może przestać. Ale bez obaw – ten rodzaj kreatywności jest z pożytkiem dla naszej kieszeni. Nasza planeta też będzie zadowolona. Zachęcamy do sztuki recyklingu, która jest świetnym antidotum na nudę. Co można stworzyć ze śmieci?


Na każdym kolejnym spotkaniu realizujemy jeden z podanych niżej tematów:


1. Maski nie tylko karnawałowe. Skąd wzięła się tradycja zimowych zabaw, pochodów i balów? W jakim celu ukrywano twarze za tajemniczymi maskami? Sprawdzimy za kogo przebierano się dawniej, a jakie przebrania królują obecnie. Czy afrykańska maska też służyła jako balowy rekwizyt?

2. Mieszkańcy afrykańskiej sawanny. Kogo boi się gruboskórny nosorożec? Ile dni wykluwa się strusiątko? Z czego śmieje się hiena? Od kogo lew dostaje swoją lwią część? Poznamy tajemnice afrykańskich zwierząt. Zobaczymy także, co obecnie stanowi ich największy problem.

3. Zimowe pejzaże. Kto cieszy się z nadejścia zimy? Czy śnieżnobiały zimowy pejzaż może być zagrożony? Porozmawiamy o ociepleniu klimatu i jego zgubnych skutkach nie tylko dla fanów zimowych sportów. A później sztuka – oczywiście w wersji eko :)

W ramach zajęć zwiedzanie wystawy „Kolekcjoner światów” i część warsztatowa.

Wstęp: 10,00 zł

Start godzina 10.00, czas trwania ok. 2 godz.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.