Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Iwy Kruczkowskiej-Król pt. "W obliczu innej codzienności", który odbędzie się 14 marca 2024 roku o godzinie 17:30. Wydarzenie będzie miało miejsce w Galerii StrefArt, zlokalizowanej przy ul. Muzealnej 1/2 w Muzeum Miejskim w Żorach.

Wystawa stanowi niezwykły pokaz różnorodności kultur, ras i religii, ukazując piękno spotkań między ludźmi o różnych tradycjach i przekonaniach. Podział na trzy cykle - Indie, Afryka, Japonia - pozwoli na głębsze zanurzenie się w specyfikę każdego z tych miejsc. Podróżując przez Indie, Afrykę i Japonię za pośrednictwem tych obrazów, przenosimy się w świat codzienności ludzi z różnych zakątków świata.

O artystce:

Iwa Kruczkowska-Król, absolwentka Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, od lat kładzie ogromny nacisk na różnorodność jako niezwykłe bogactwo naszej kultury. Dla niej różnorodność nie jest cechą dzielącą społeczeństwo, lecz czymś, co sprawia, że nasz świat staje się pełniejszy, barwniejszy i bardziej fascynujący.

Artystyczna droga Iwy jest pełna osiągnięć i pasji. Zdobywczyni dyplomu z malarstwa sztalugowego oraz tkaniny unikatowej, kontynuowała swoją edukację na Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie uzyskała tytuł doktora sztuki. Obecnie dzieli się swoją wiedzą jako pracownik naukowy na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej.

Jej bogate doświadczenie artystyczne obejmuje udział w licznych projektach teatralnych, filmowych, reklamowych oraz wystawach zarówno w kraju, jak i za granicą. Ponad trzydzieści wystaw indywidualnych oraz ponad dwieście siedemdziesiąt wystaw zbiorowych świadczą o jej aktywności i zaangażowaniu w rozwój sztuki. Jej prace prezentowane były na całym świecie, zdobywając uznanie wśród międzynarodowej społeczności artystycznej.