Przewiń do:

Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z efektami pełnej konserwacji dwóch dudek (chrzty z lat 1681-1736 i pogrzeby z lat 1736-1763), przeprowadzonej w ramach konkursu Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych: Wspieranie działań archiwalnych 2022.

O zniszczeniach kart i opraw, poszczególnych etapach konserwacji oraz odkryciach opowiedzą dyplomowane konserwatorki papieru i skóry: dr Katarzyna Kwaśniewicz i mgr Danuta Skrzypczyk.

Z kolei dr Wojciech Schäffer – dyrektor Archiwum Archidiecezjalnego w Katowicach przedstawi, jakie interesujące zapisy zawierają księgi z Żor, czy są jednymi z najstarszych na tle innych z zasobu Archiwum oraz jakie znaczenie mają dla miasta i okolicy…

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.