Przewiń do:

26 kwietnia (czwartek), godz. 18:00.Zapraszamy na pierwsze spotkanie w Prowincjonalnym Ogrodzie Sztuk z nowego cyklu „Wielkie muzea na skróty”. Wstęp 1 zł.

Spotkanie poświęcone będzie chyba najbardziej znanemu muzeum świata – paryskiemu Luwrowi. Otworzymy drzwi galerii mieszczących około 300 000 dzieł sztuki. Zatrzymamy się, aby pokontemplować w ciszy i spokoju dzieła znane, ale również te, na które mało kto zwraca uwagę. Kiedy muzeum było otwierane w 1793 roku jego kolekcja liczyła jedynie 537 obrazów. Obecnie, gdy ilość muzealiów przechowywanych w magazynach i eksponowanych w galeriach liczy się w setkach tysięcy, można poczuć się zagubionym w świecie sztuki. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.