Przewiń do:

O tym kto ostatecznie objął we władanie nasze miasto opowie profesor Jerzy Sperka, autor niedawno wydanej publikacji pt. „Książęta i księżne raciborscy (1290/1291 – 1521)”, w której opisuje nie tylko życie poszczególnych władców tego księstwa, w którego skład Żory wchodziły przez kilka wieków, ale podaje także nowe informacje na temat dziejów naszego miasta. Mija właśnie 650 lat od chwili przyznania Żorom praw sądowniczych i 550 lat od największego oblężenia Żor w średniowieczu.

„Książęta i księżne raciborscy (1290/1291 – 1521)” Sylwetki 25 najważniejszych książąt i księżnych raciborskich od końca XIII w. do początków XVI w.,  nakreślonych na tle ważnych wydarzeń politycznych, gospodarczych i społecznych, w oparciu o materiały archiwalne, najnowsze ustalenia historiografii i badania własne Autora, prof. Jerzego Sperki.


Wstęp wolny

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.