Przewiń do:

Zapraszamy do Kościoła pw. Świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach

Spotkanie z Marcinem Biborskim – absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie najpierw na wydziale filozoficzno-historycznym uzyskał stopień magistra, a następnie tytuł doktora i doktora habilitowanego z zakresu archeologii; w latach 1973–1982 pracownika krakowskiego Muzeum Archeologicznego, potem Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie z jego inicjatywy utworzone zostało Laboratorium ArcheoMetalurgii i Konserwacji Zabytków; uczestnikiem licznych ekspedycji archeologicznych m.in. w Danii, Niemczech, Egipcie i na Cyprze, znanym w świecie naukowym specjalistą bronioznawcą o europejskim autorytecie; autorem i współautorem ponad 150 prac naukowych i kilku książek. Marcin Biborski jest dzwonnikiem Wawelskim, który nieprzerwanie od 42 lat kołysze dzwonem Zygmunta. W 2007 roku otrzymał z rąk króla szwedzkiego medal Unii Europejskiej – European Union Prize for Cultural Heritage – Europa Nostra, Award 2006.

Swoją książkę „Dzwoniąc Zygmuntem. Ze wspomnień Wawelskiego dzwonnika” zadedykował „Wszystkim bezimiennym braciom dzwonnikom”.

Zapraszamy, wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.