Przewiń do:

Cieszymy się, że nasza wizja muzeum podoba się i jest doceniana. Zgłaszamy nasze pomysły do konkursów na poziomie regionalnym i ogólnopolskim.
Oczywiście każda nagroda jest ważna, ale dla muzealnika tą najważniejszą jest SYBILLA – „muzealny Oscar” wręczany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jesteśmy dumni, że ta nagroda została również nam przyznana. Przed nami GRAND PRIX…

Nie można w tym miejscu pominąć roli, jaka przypada w każdej z tych nagród naszemu głównemu projektantowi, grafikowi i artyście – Ani Fladze. To dzięki niej, nasze projekty wyróżniały się wizualnie, były przemyślane i perfekcyjnie dopracowane.

Najbardziej cieszymy się z tych małych nagród, które dają nam nasi Goście, którzy wracają i twierdzą, że jest po co.

 

Teraz już tylko formalność. Przedstawiamy listę naszych osiągnięć.

 

2001 – Indywidualna Nagroda Dyrektora Centrum Animacji Kultury w Warszawie za projekt programu „Bliżej Afryki”

2002 – European Label Agencji Socrates za projekt edukacyjny „JA – TY – MY MOI – TOI – NOUS” za innowatorskie wprowadzanie języków obcych do zajęć

2003 – Wyróżnienie w Konkursie na Najważniejsze Wydarzenie Muzealne Roku „Sybilla 2003” Ministerstwa Kultury i Sztuki za dwuetapowy projekt edukacyjny „JA – TY – MY MOIS – TOIS – NOUS”, „Sztuka – interaktywna droga poznania”

2006 – Nagroda w konkursie na scenariusz zajęć z edukacji rozwojowej Fundacji Edukacja dla Demokracji

2007 – European Label za projekt edukacyjny „Laboratorium – Belgia frankofońska” za innowatorskie wprowadzanie języków obcych do zajęć

2007 – European Label za projekt edukacyjny „Gwatemala mnie powala” za innowatorskie wprowadzanie języków obcych do zajęć

2007 – Nagroda w konkursie norweskim „Samorządowy Lider Zarządzania 2007 – usługi społeczne” za „Zintegrowany Plan Rozwoju Muzeum Miejskiego – działania projektowe”

2008 – Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego za projekt kulturoznawczo-edukacyjny „Szlakiem czekolady…” 

2009 – Nagroda specjalna w konkursie PPP, Support-Investment, 2009

2010 – Wyróżnienie Marszałka Województwa Śląskiego za projekt kulturoznawczo-edukacyjny „AmerIndia”

2011 – Wyróżnienie Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne Roku 2010 w kategorii publikacje książkowe" za „Leksykon Żorski”

2012 – Wyróżnienie Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne Roku 2011 w kategorii publikacje książkowe" za „Dogon ya gali. Dawny świat Dogonów”

2015 – Wyróżnienie w Konkursie na Najważniejsze Wydarzenie Muzealne Roku "Sybilla 2014" w kategorii inwestycje „Inwestycja wspólnego interesu publiczno-prywatnego – Muzeum Miejskie w Żorach”

2015 – Wyróżnienie Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne Roku 2014 w kategorii "publikacje książkowe" za trzytomową publikację "Ex Africa semper aliquid novi"

2016  Wyróżnienie Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne Roku 2015 w kategorii "publikacje książkowe" za publikację " Polskie poznawanie świata. Kolekcja pozaeuropejska Muzeum Miejskiego w Żorach"

2016  Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne Roku 2015 w kategorii "dokonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego" za projekt edukacyjny pt. "Śląski rok obrzędowy skarbnicą wiedzy o regionie i rodzinie"

2017 – Nagroda "Sybilla 2016" w kategorii wystawy etnograficzne za projekt "Polskie poznawanie świata"

2017 – Wyróżnienie w III przeglądzie Muzeum Widzialne w kategorii identyfikacja muzeum

2017 – Wyróżnienie za działania w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego 

2018 – Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego  w kategorii wystawy za wystawę "Nasza Tożsamość"

2018 – Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego w kategorii "Dokonania z zakresu Inicjatyw edukacyjnych oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego" za projekt "Muzeoraj. Muzeum w przyjaźni z dziećmi i rodziną"

2018 – Nagroda "Sybilla 2017" w kategorii wystawy - za wystawę „Nasza tożsamość”. Pretekst do rozmowy

2019 – Wyróżnienie Marszałka Województwa Śląskiego w kategorii "Dokonania z zakresu Inicjatyw edukacyjnych oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego" za projekt "Muzealna Misja Patriotyczna. Kurs na niepodległość"

2019 – Wyróżnienie Marszałka Województwa Śląskiego w kategorii wystawy za wystawę "Świat Ajnów. Od Bronisława Piłsudskiego do Shigeru Kayano"

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.