Przewiń do:

Szanowny Czytelniku, jeżeli znalazłeś się w tej zakładce, to z całą pewnością jesteś zainteresowany poznaniem nas, czyli pracowników Muzeum Miejskiego w Żorach.

Witamy Cię więc w naszym świecie, który jest światem nauki otwartym na twórcze myślenie i niecodzienne pomysły. Liczymy, że nasze spotkanie będzie inspirujące dla obu stron. 
Jesteśmy zespołem ludzi młodych, ale bez przesady. Szczycimy się tym, że niektórzy z nas są „starsi naukowo”, cały czas pozostając młodzi duchem.

Uważamy, że nowoczesne muzeum, to muzeum otwarte na różnego odbiorcę i różne pomysły. Otwarte, ale nie dostosowujące się w sposób bezmyślny do obowiązujących trendów. Jesteśmy indywidualistami w podejściu. Dla nas, muzeum to miejsce nauki przede wszystkim przez zmysł wzroku i słuchu. W tym względzie, konsekwentnie twierdzimy, że nauka jest interesująca, zabawna i wciągająca.

Wymyśliliśmy sobie misję, którą staramy się konsekwentnie realizować. Uważamy bowiem, że „poznawanie świata zaczyna się w muzeum”, bez względu na to, ile lat mamy. A jedynie od nas, czyli muzealników, zależy, czy to poznawanie będzie miało sens.

Zapraszamy Cię do poznania nas bliżej i rozmowy.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.