Przewiń do:

9 listopada (najbliższy czwartek), godz. 18.00: Oko na Świat: "Listy z podróży". Spotkanie odbędzie się w ramach muzealnego projektu Anity Czerner-Lebedew: "Los Wayuu - ludzie słońca i wiatru".

Czytać będziemy listy Borysa Malkina do żony, które znany antropolog i entomolog pisał do domu ze swoich podróży. Borys Malkin przez prawie 40 lat dokumentował życie codzienne tubylczych ludów Ameryki Południowej. Wiele interesujących szczegółów opisał w listach do żony. Stanowią one teraz wyjątkowe źródło wiedzy o tej części świata, po które chętnie sięgają naukowcy i podróżnicy na całym świecie. 

Zapraszamy na spotkanie z dr Magdaleną Nierzwicką z Muzeum Podróżników im. Tony`ego Halika, która opowie nam o tej fascynującej korespondencji. 
 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.