Przewiń do:

MUZEALNA EDUKACJA PROJEKTOWA
System projektowy stanowi bazę muzealnych działań edukacyjnych. 
Projekt kulturoznawczo-edukacyjny rozumiany jest jako cykl lekcji, spotkań, zajęć, warsztatów i pokazów, którego celem jest  stworzenie oferty zapewniającej pełne spektrum wiadomości z zakresu tematu.
Projekty dotyczą zarówno problematyki związanej z historią i kulturą miasta i regionu, jak również kultur pozaeuropejskich w rozumieniu zagadnień z zakresu problematyki geograficznej, historycznej i kulturowej.


 

 

Muzealny program edukacyjny dla przedszkoli został zbudowany w oparciu o dwie gry planszowe, z których pierwsza związana jest z historią i kulturą miasta, druga zaś stanowi wyprawę w kraje pozaeuropejskie.
W grze bierze udział cała grupa. Dzieci rywalizują między sobą nie tylko o to, kto pierwszy dotrze do mety, ale również o to, kto okaże się „mistrzem wiedzy”.
Stopień trudności pytań został dostosowany do poziomu wieku uczestników. W grze można brać udział wielokrotnie, ponieważ pytania dodatkowe mogą być zmieniane i modyfikowane.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.