Przewiń do:

Muzeum Miejskie w Żorach wydało właśnie kolejną pozycję z cyklu „Ludzie i Kultury” pt. „Żory 1922–1945. W odrodzonej Polsce i podczas II wojny Światowej”. Jej autorem jest profesor Ryszard Kaczmarek z Uniwersytetu Śląskiego, uznawany za jednego najlepszych badaczy historii Górnego Śląska w XIX i XX wieku.

W czwartek 7 września w Muzeum Miejskim o godzinie 17.30 odbędzie się pierwsze spotkanie promocyjne tej książki. Pracownicy Muzeum, Tomasz Górecki i Jacek Struczyk, którzy brali udział w pracach redakcyjnych przy wydaniu tej publikacji, opowiedzą o ciekawostkach związanych z doborem fotografii, map i innych materiałów, które stały się materiałem ilustracyjnym do tekstu profesora Kaczmarka. Oczywiście zachęcą także do zapoznania się z treścią książki.

Sam autor, profesor Ryszard Kaczmarek spotka się z czytelnikami 19 października. Wtedy w Muzeum Miejskim odbędzie się spotkanie autorskie, na którym profesor Kaczmarek nie tylko omówi wydarzenia w Żorach w tamtym czasie, ale i odpowie na pytania czytelników, które przyjdą im na myśl w trakcie lektury. Książka bowiem już teraz znajduje się w sprzedaży, zarówno w Muzeum Miejskim, jak i w Księgarni „Sowa”.

Cena: 49 zł, w trakcie obydwu spotkań cena promocyjna 45 zł.

Zapraszamy!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.