Przewiń do:

Szanowni Rodzice, oto informacje, co będzie się działo w Muzeum w czerwcu 2019.

PROGRAM


7 czerwca (piątek), godz. 10:00
On<+=>Ona. Wokół wystawy sztuki współczesnej

Zapraszamy na otwarte spotkanie z artystą dr. hab. Piotrem Ciesielskim, kierownikiem Pracowni Obrazu w Przestrzeni Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. Tematem spotkania będzie sztuka współczesna w kontekście wystawy „On<+=>Ona”.

Prowadzenie: Anna Flaga, Muzeum Miejskie w Żorach.
Wstęp: 2 zł


9 czerwca (niedziela), godz. 16:00
Leć latawcu

Zabawkolandia

Latawce, któż z nas nie lubi przyglądać się im na niebie. Bajecznie kolorowe, lekko unoszone przez wiatr – są takie piękne. Latawce puszczają dzieci i dorośli na całym świecie, ze szczególną czułością – w Korei i w Chinach. Czy wiecie, skąd pochodzą te ptaki z bibułki, i czy to ma znaczenie jak długie są ich ogonki z kokardkami lub bez? Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami.

Prowadzenie: Marietta Kalinowska-Bujak i Danuta Kolarska, Muzeum Miejskie w Żorach.

Wstęp: 2 zł


13 czerwca (czwartek), godz. 17:00
Roztrzygnięcie konkursu plastycznego „Emocje” i otwarcie pokonkursowej wystawy prac.

Przedmiotem działań uczestników konkursu była niczym nieograniczona wyobraźnia i kreacja, które pozwalają przełożyć na język plastyki wrażenia i emocje towarzyszące nam w codziennym życiu. Prace zostały wykonane w dowolnej technice, termin ich dostarczenia do Muzeum upłynął 24 maja. Nagrody przyznane zostaną w trzech kategoriach: uczestnikom w wieku od sześciu do dziesięciu lat, od jedenastu do piętnastu lat i od piętnastu do dziewiętnastu lat. Zapraszamy na rozstrzygnięcie konkursu i towarzyszącą mu wystawę prac konkursowych.

Prowadzenie: Anna Flaga, Muzeum Miejskie w Żorach.

Wstęp bezpłatny

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.