Przewiń do:

Szanowni Rodzice, oto informacje, co będzie się działo w Muzeum w październiku 2020.

PROGRAM

1 października (czwartek), godz. 17.30
Studium postaci. Rysunek ołówkiem 
W ramach projektu: Praca – pasja – przyjaźń. Ocalić od zapomnienia

Szanowni Państwo, wznowiliśmy cykl spotkań – lekcje rysunku – prowadzony przez malarkę Annę Flagę. Spotykamy się w każdy czwartek miesiąca (zaczęliśmy 3 września, rysowaliśmy węglem) o 17.30. Wystarczy przyjść tak jak się stoi zapewniamy wszelkie potrzebne materiały plastyczne. Każda lekcja trwa półtora godziny – na najbliższej będziemy rysować ołówkiem. Z A P R A S Z A M Y dzieci w każdym wieku, wraz z opiekunami.

Wstęp: 10 zł


8 października (czwartek), godz. 17.30
Skip Art. O sztuce na luzie (adresowane do dzieci i młodzieży w wieku od 12 lat)

Jeśli interesuje Cię sztuka i chcesz wiedzieć o niej coś więcej, ale kojarzysz jedynie Słoneczniki Van Gogha i Monę Lisę Leonarda, a brokat kojarzy Ci się jedynie z kiepskimi lifehackami z Youtube’a (albo, zamiast tego brokatu: …emballage brzmi dla Ciebie bardziej jak nazwa drogich perfum), to te wykłady są właśnie dla Ciebie! 

Historia sztuki nie jest łatwym przedmiotem, ale hej! Nie znaczy to, że musi być też nudnym =) Razem przyjrzymy się dziełom z całego świata, zajrzymy pod ramy obrazów, dowiemy się czy da się malować jajkami po ścianie i sprawdzimy, co wspólnego mogą mieć ze sobą jaskiniowiec sprzed tysięcy lat i Banksy. No to jak? Wpadniecie? 

Wykłady generalnie dla młodzieży, ale zaglądać do dowodów nie będziemy =) 

Prowadzenie: Alicja Maciejewska, Olga Hrytsaienko

Wstęp: 2 zł


30 października (sobota), godz. 10.30
Opowieści w cieniu baobabu. Nowy cykl przeznaczony dla dzieci (6–12 lat, towarzystwo rodziców mile widziane)
Opowieść pierwsza: O hienie i małpie

Hiena i małpa wspólnie odbywały podróż. Jak to się stało, że  ich drogi rozeszły się na zawsze? Dlaczego w przyjaźni ważna jest lojalność a kłamstwo nie popłaca? Z czego śmieje się hiena i czy da się ją polubić?

Prowadzenie: Marietta Kalinowska-Bujak

Wstęp: 10 zł

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.