Przewiń do:

Zapraszamy na wieczór wspomnień związanych z datą 13 grudnia 1981 roku i tym, co działo się w kopalni im. ZMP, w mieście i okolicy przez kolejne dwa lata, aż do zniesienia stanu wojennego.

„Już od 13 grudnia nie działała w całym kraju sieć telekomunikacyjna. Mnie udało się odkryć, że zapomniano wyłączyć moje połączenie górnicze z gabinetem dyrektora. Łączność była tylko jednostronna i umawialiśmy się na telefony o określonej godzinie. Docierały do nas niepokojące informacje z „Wujka” i „Manifestu Lipcowego” – czytamy w artykule Grzegorza Utraty, prezydenta naszego miasta w stanie wojennym, w najnowszym Kalendarzu Żorskim 2020, pt. Górnictwo – niespełniona szansa dla Żor. 

Prowadzenie: Tomasz Górecki, Jacek Struczyk
Wstęp: 2 zł

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.