Przewiń do:

Na kolejne spotkanie w muzealnym Ogrodzie Sztuk Prowincjonalnych zapraszamy Państwa 28 października (w sobotę), na godz. 16.00.

Naszymi gośćmi będą: Krzysztof Błażyca, autor książki „Krew Aczoli” i David Okullu, jej bohater, ocalały ze straszliwej wojny, która 10 lat temu wydarzyła się w Ugandzie, a o której dzisiaj mówi się, że to wojna „zapomniana”. Książka przywraca pamięć o tamtych wydarzeniach i szacunek ofiarom nieprawdopodobnego okrucieństwa.
"... ta historia poraża mocą samych faktów. I zdumiewa, że mimo ogromu cierpienia wiele ofiar ocaliło w sobie dobro... „Krew Aczoli” jest świetnie wykonaną robotą reporterską, pozwalającą spojrzeć na okrucieństwo wojny z różnych perspektyw" (Szymon Babuchowski, Gość Niedzielny)
Spotkanie poprowadzi autorka cyklu: Katarzyna Podyma.
Muzeum Miejskie w Żorach, 28 października (sobota), godz. 16.00: Tożsamość w sytuacji zagrożenia. 10 lat po zapomnianej wojnie w kraju Aczoli w Ugandzie”. ZAPRASZAMY
Krzysztof Błażyca:
dziennikarz, reporter, autor wystaw fotograficznych i publikacji podejmujących zagadnienia społeczne w krajach Afryki, gdzie niejednokrotnie ocierał się o sytuacje graniczne. Związany z Fundacją Razem dla Afryki i ugandyjską Solidarity for Rural Development Organisation, członek Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego.
David Okullu: 
ugandyjski ksiądz z ludu Aczoli, jeden z bohaterów książki "Krew Aczoli", świadek wydarzeń, twórca Solidarity For Rural Development Organisation (SORUDEO) wspierającej projekty rozwojowo-pomocowe w społeczności poszkodowanej przez wojnę, proboszcz w we wsi Pabo, gdzie w czasie rebelii znajdował się największy we wschodniej Afryce obóz dla osób wewnętrznie przesiedlonych (IDP camp).

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.