Przewiń do:

Lato w muzeum

Czerwona ziemia, błękitne góry, kolorowa rafa koralowa, ptaki, ryby i kwiaty we wszystkich kolorach tęczy – przyroda Australii to doskonała inspiracja dla wakacyjnej twórczości. Poznajmy bogaty świat australijskiej fauny i flory, bo farby i materiały na warsztacie już czekają 

1. Zajęcia, których tematem są australijskie niezwykłości na lądzie, a wśród nich: świecący w ciemności wombat, jego wiecznie zaspany kuzyn o zasłużonej ksywce „niepijący wody”, emu o dwóch parach powiek niestrudzenie zjadający kamyki, dziobak z podstępnym pazurem, włochaty pająk, który wspina się na butelkowe drzewo. Przyroda jest pełna niespodzianek, a ta w Australii zaskakuje szczególnie.

2. Zajęcia, dla których inspiracją są australijskie podwodne cuda. Wielka Rafa Koralowa to nie tylko zapierające dech w piersiach koralowce, ale także: dryfujące uchate foczki, ślepe krewetki zaprzyjaźnione z rybami, delfinki z długimi dziobami, żółwie szylkretowe, które podczas jedzenia zamykają oczy i z jakiegoś powodu nie lubią świateł latarni, a do tego niebezpieczne osy morskie i klikające kaszaloty! Musicie przyznać, że istne cuda. No to plusk do wody!

Koszt zajęć: 15 zł od osoby.

Czas trwania warsztatów: ok. 1,5 godziny

Prosimy o rezerwację pod numerem tel. 32 434 37 14.


Zajęcia edukacyjne realizowane są w ramach projektu "Ab origine" w związku z zadaniem "Zakup kolekcji australijskiej".

Zakup dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach programu własnego Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów Rozbudowa zbiorów muzealnych.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.