Przewiń do:

Zajęcia edukacyjne towarzyszące wystawie „Graczki”

Warsztaty upcyklingu dla przedszkolaków i uczniów klas I-III.

Dzieciństwo to czas oswajania świata, poznawania jego reguł i własnych możliwości. Jak działa świat najskuteczniej uczymy się poprzez bezpośrednie doświadczanie, dlatego rola zabawy jest ogromna. Zabawki mogą być w tym procesie przydatne - i to nie koniecznie te elektryczne, skomplikowane i drogie, bo im prostsze, tym więcej wymagają aktywności, więcej zostawiają miejsca na wyobraźnię i własną inwencję. Te zrobione własnoręcznie mają jeszcze dodatkowo gwarancję satysfakcji i poczucia sprawczości. Zapraszamy do twórczego działania oraz do odkrywana czaru dawnych zabawek i zapomnianych już często wspólnych zabaw.

 

WRZESIEŃ

Zuzia i Kumba mają oczy otwarte. Laleczki z dwóch kontynentów z zaciekawieniem będą przyglądały się frajdzie poznawania przez nas zabaw podwórkowych tutejszych i afrykańskich. Czy w Afryce skacze się na skakance? Co w środku kryje piłka? Czemu bączek buczy? Świat zabawy pełen jest niespodzianek.

 

 

 

PAŹDZIERNIK

Pluszowy miś i szmaciany nosorożec.

Zabawy, które odkrywają świat przyrody i uczą zasad w nim panujących, znane są zarówno z naszego podwórka, jak i z podwórek afrykańskich. U nas śpiące niedźwiedzie spotkają się ze skaczącymi antylopami. Będzie wesoło :)

 

 

 

LISTOPAD

Blaszany resorak i helikopter z kapsli.
Jak cudownie śmigać autkiem po piaszczystych wydmach piaskownicy! Nie ma piasku? Nie ma autka? Żaden problem dla głodnych zabawy. Wystarczą dwie ręce i garść dobrych pomysłów. Do dzieła!

 

Koszt: 10 zł od osoby
Czas trwania zajęć ok. 1,5 godz.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.