Przewiń do:

Na jakie projekty warto wydać ponad 2 miliony złotych, by w naszym mieście żyło się lepiej? O tym zdecydują mieszkańcy biorący udział w Żorskim Budżecie Obywatelskim 2021. Głosowanie na projekty przeznaczone do realizacji trwa do 12 października.

Do Żorskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 mieszkańcy mogli zgłaszać projekty ogólnomiejskie, a budżet na ich realizację wynosi 2 050 000 zł. Złożono 19 wniosków, które trafiły do członków zespołu weryfikującego, powołanego przez prezydenta miasta. Wnioski sprawdzono pod względem formalnym i czy założenia proponowanych przedsięwzięć są zgodne z obowiązującymi przepisami, planami i strategiami, które realizuje Miasto. Sprawdzono też, czy propozycje mieszkańców są wykonalne technicznie, tzn. czy można je zrealizować w rok.

Po weryfikacji projektów i rozpatrzeniu odwołań od ocen negatywnych, do etapu głosowania dopuszczonych zostało 14 projektów.

Głosować można od 7:30, 28 września do 17:00, 12 października 2020.
Uprawniony do udziału w głosowaniu jest każdy mieszkaniec Żor – każdy dysponuje jednym głosem.

Mieszkańcy mogą zdecydować, czy chcą zagłosować tradycyjnie na formularzu papierowym czy przez Internet na formularzu elektronicznym. Głosowanie internetowe odbywa się przez platformę: „E-Żory”, dostępną pod adresem zory-ekonsultacje.eboi.pl. Przed zagłosowaniem należy założyć konto, wchodząc na stronę zory.eboi.pl.

Żorzanie, którzy chcą zagłosować tradycyjnie muszą udać się do punktów głosowania, które znajdują się w punktach informacji (przy wejściach) w siedzibach Urzędu Miasta przy Rynku 9 i Alei Wojska Polskiego 25 i czynne są w godzinach pracy Urzędu Miasta:

poniedziałek 7:30-17:00;
wtorek-czwartek: 7:30-15:30;
piątek 7:30-14:00.

Pełna lista projektów, na które można zagłosować wraz z ich szczegółowymi opisami znajduje się na stronie www.zory.pl, w BIP Urzędu Miasta Żory, na platformie zory-ekonsultacje.eboi.pl oraz w punktach informacji Urzędu Miasta Żory.


LINK DO STRONY:
http://www.zory.pl/aktualnosci/89-aktualnosci-komunikaty/4505-%C5%BCorski-bud%C5%BCet-obywatelki-2021-%E2%80%93-startuje-g%C5%82osowanie.html 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.