Przewiń do:

Drodzy Żorzanie!

Zbliża się 745 rocznica nadania praw miejskich naszemu  miastu. W związku z tym luty i marzec będą obfitowały w  różnego rodzaju działania upamiętniające i podkreślające to wydarzenie. Muzeum Miejskie w Żorach i Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach oferują  wiele ciekawych propozycji, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie będą warsztaty dla nauczycieli i dorosłych mieszkańców oraz warsztaty dla dzieci przedszkolnych i uczniów w różnym wieku. Będą to lekcje muzealne, wykłady dla dorosłych i młodzieży szkolnej, spotkania z cyklu „Rodzinka w muzeum” i „Fajer po szychcie” oraz konkursy.

      Zachęcamy żorskie placówki do udziału w następujących konkursach:

- Konkurs literacki pt. Bukiet życzeń jubileuszowych w 10 – 15 zdaniach dla jubilata – dla gimnazjalistów i uczniów klas ponadgimnazjalnych;

- Konkurs filmowy pt. Żory – historie z przyszłości – dla uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych;

- Konkurs na komiks pt. Alternatywne pochodzenie nazwy „Żory” – dla młodzieży gimnazjalnej;

- Konkurs literacki pt. Bukiet życzeń jubileuszowych - dla  uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych;

- Konkurs plastyczny pt. Żory za 100 lat - fantazja i fikcja –dla uczniów szkół podstawowych  (klas I-III i IV-VI);

- Konkurs komputerowy  pt. Żory w grafice komputerowej – projekt pocztówki  żorskiej – dla uczniów szkół podstawowych  (klasy I-III oraz IV-VI);

- Konkurs plastyczny pt. Żory w oczach  przedszkolaka – dla przedszkolaków;

- Konkurs plastyczny na zaprojektowanie lub stworzenie tortu z okazji jubileuszu 745 lat nadania praw miejskich Żorom (może być rysunek lub forma przestrzenna) – dla przedszkolaków.

 

Poniżej w plikach do pobrania znajdują się regulaminy konkursów oraz karty zgłoszeniowe.

 

Ciekawa oferta na ferie zimowe!

I. Nauczyciele przedmiotów artystycznych z Liceum Plastycznego w Żorach zapraszają wszystkich chętnych (dzieci, młodzież, dorosłych) na warsztaty plastyczne związane z tematyką jubileuszową miasta.  Bezpłatne warsztaty odbywać się będą w siedzibie szkoły, tj. w Zespole Szkół nr 3 w Żorach (os. Sikorskiego 52), w godzinach 900-1300. Zapisy przyjmuje sekretariat szkoły (nr telefonu:  601 165 548).

II. Księgarnia SOWA (ul. Ks. Piotra Klimka 3) zaprasza od poniedziałku do piątku wszystkich chętnych na spotkanie - Poznajemy legendy związane z ważnymi miastami naszego kraju: Gniezno, Warszawa, Kraków. Zakopane.

W sobotę zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zabawie: „Co wiemy o Żorach”, a wiedzę o naszym mieście będzie można sprawdzić dzięki grze „Misja Żory”.

Pozostałe informacje będą umieszczane na stronach internetowych Muzeum Miejskiego (http://muzeum.zory.pl/) i Centrum Edukacji Regionalnej (http://www.zcr.zory.pl/) oraz na plakatach.  Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

 

 

 

 

Jadwiga Tabor

Urszula Niechoj

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.