Przewiń do:

Szanowny Użytkowniku, jeżeli jesteś w tym miejscu, to znaczy, że szukasz informacji, jaką wystawę możesz od nas wypożyczyć. Dajemy Ci do wyboru kilka możliwości wystaw objazdowych, opracowanych specjalnie z myślą o prezentacji w innych ośrodkach muzealnych i kulturalnych kraju.


Cel

Wystawy proponowane Państwu do wypożyczenia uzupełniają w sposób bezpośredni wiedzę o kontynencie afrykańskim, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru Afryki Zachodniej.

Ich charakter umożliwia konfrontację teoretycznej wiedzy książkowej w wydaniu europejskim z realiami życia i wiedzą empiryczną autorów pozyskaną w trakcie wypraw naukowo-badawczych.

Wystawy mają w sposób prosty i przyjemny dla odbiorcy europejskiego umożliwić dotknięcie trudnej materii kulturowej, mają dać przedsmak bogactwa doświadczeń, wiedzy i sposobów poznania „innej” rzeczywistości. Potrzeba tworzenia tego typu ekspozycji jest bezpośrednim efektem zmian, jakie zachodzą we współczesnym świecie poddawanym nieustającemu procesowi globalizacji.

Ważnym elementem prezentacji jest funkcja edukacyjna, niezbędna w procesie tworzenia „własnej” wizji świata przez każdego człowieka, bez względu na jego wiek i wykształcenie.


Charakter

Wystawy ze względu na charakter prezentowanych obiektów i ich tematykę mają wymiar przede wszystkim etnograficzno-poznawczy.


Zakres

Zakres wypożyczanych obiektów, a tym samym zakres wystaw, może być każdorazowo dostosowywany do potrzeb instytucji wypożyczającej.

Ilość i różnorodność wypożyczanych obiektów zmienia się w zależności od tematu wystawy. 


Warunki

Wystawy są zróżnicowane pod względem wymagań wystawienniczych, różnią się ilością prezentowanych obiektów, ich charakterem oraz wymaganiami scenograficznymi. Staramy się, aby każdą wystawę traktować w sposób wyjątkowy. Dostosowujemy scenariusz, pomagamy przy montażu i demontażu, na koniec szkolimy. Jednym słowem, robimy wszystko, aby efekt końcowy był jak najbardziej zadowalający dla odbiorcy.
 

Formalności związane z wypożyczeniem

 1. Podstawą wypożyczenia jest uzgodnienie terminu i zakresu wypożyczenia. Najszybciej i najprościej jest to zrobić kontaktując się z pracownikami działów gromadzących zbiory:
  Jacek Struczyk, tel.: 32 43 43 714 wew. 212, jacekstruczyk@muzeum.zory.pl
  Małgorzata Dec, tel.: 32 43 43 714 wew. 206, 32 43 42 186, malgorzatadec@muzeum.zory.pl
  Alicja Maciejewska, tel.: 32 43 43 714 wew. 206, 32 43 42 186, alicjamaciejewska@muzeum.zory.pl
 2. Kolejny etap to ustalenie kosztów wypożyczenia, które najczęściej wahają się od 2 000 do 5 000 zł w zależności od zakresu wypożyczenia, stopnia trudności i nakładów, jakie musimy ponieść. Nie pobieramy opłaty za użyczenie obiektów.
 3. Zlecenie wystawy realizujemy na podstawie Umowy wypożyczenia, do której załącznikiem jest Raport o stanie warunków wystawienniczych.
 4. Wystawy mają swoich kuratorów i to oni pracują nad scenariuszem i ostateczną wersją wystawy. Informacja o tym, kto prowadzi daną wystawę podawana jest w mailu informacyjnym i powtórzona w umowie.
 5. Udostępniamy projekty i wizualizacje towarzyszące wystawie, takie jak plakaty, zaproszenia czy banery.
 6. Transport zawsze należy do strony wypożyczającej. Eksponaty są zawsze zabezpieczone i odpowiednio zapakowane w skrzynie. Wypożyczający nie musi się niczym przejmować.
 7. Przekazanie następuje na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego. Prosimy pamiętać o zabraniu ewentualnego upoważnienia i pieczątek.
 8. Pomagamy przy montażu wystawy, szkolimy i jesteśmy na otwarciu.
 9. Możemy udostępnić ofertę edukacyjną bądź przygotować zajęcia dedykowane.
 10. Fakturę wystawiamy po wykonanej usłudze.
 11. Jesteśmy przy demontażu i pakowaniu wystawy.
   

Konsekwencje finansowe

Warunki finansowe wypożyczenia wystaw uzależnione są od ilości wypożyczanych obiektów, czasu potrzebnego na przygotowanie ich w celu ekspozycji oraz wymagań instytucji wypożyczającej. Uzgadniane są każdorazowo indywidualnie.
 

Uwaga edukacyjna

Proponujemy również możliwość połączenia wystawy z działaniami edukacyjnymi, zapewniając szkolenie pracowników oraz dostarczenie materiałów edukacyjnych.


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.