Przewiń do:

Film zrealizowany na potrzeby prezentacji muzeum w trakcie wręczenia nagród w konkursie Europejska Nagroda Muzealna EMYA. W 2020 roku w Muzeum Miejskie w Żorach znalazło się w finale jako jedno z pięciu muzeów w Polsce.


Przedstawiamy Państwu film wykonany przez Zbyszka Szenderę opowiadający w skrócie o muzealnej ekspozycji stałej "Polskie poznawanie świata"

 

Realizacja zdjęć lotniczych - Wojciech Bęczarski

 

29 stycznia uroczyście otwarto pierwszą wystawę stałą w Muzeum Miejskim w Żorach. Celem wystawy „Polskie poznawanie świata” jest zaprezentowanie zarówno historycznego wkładu Polaków w rozwój nauk, jak i współczesnych badań prowadzonych w różnych miejscach świata. W konstrukcji wystawy uwzględniono badania etnograficzne, antropologiczne, archeologiczne oraz badania nauk pokrewnych.

autor: tuZory.pl TV

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.