Przewiń do:

Szanowny Czytelniku! Jeżeli nie wiesz, jak spędzić czas i właśnie wpadłeś na pomysł odwiedzenia naszego Muzeum. To decyzja, którą podjąłeś jest jedyna i słuszna.

Teraz już tylko krok dzieli Cię od wizyty.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji i z wielką przyjemnością służyć będziemy naszą wiedzą i doświadczeniem.


Ekspozycje muzealne otwarte są w:

poniedziałek: 12.0017.30
wtorek, środa, piątek: 9.0015.30
czwartek: 12.0019.30
sobota: nieczynne
niedziela: 14.0017.30


Wyznajemy zasadę, że samotne zwiedzanie ekspozycji jest nudne i daje znacznie mniej satysfakcji, niż wspólna przechadzka z przewodnikiem.
Oczywiście takie rozwiązanie nie jest obligatoryjne, ale sugerujemy, że może być ciekawsze. Prosimy również nie obawiać się kosztów – nie pobieramy za ten komfort żadnych dodatkowych opłat.

Potencjalny Gościu, nie przejmuj się faktem, że w mediach znajdziesz informację o imprezie czy spotkaniu, które odbyć się mają w sobotę. To nie jest błąd! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, na potrzeby niektórych wydarzeń otwieramy Muzeum również w ten dzień. Nie obawiaj się więc i przychodź.

Pracownicy merytoryczni pracują od poniedziałek do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Najbezpieczniej jest jednak skontaktować się wcześniej telefonicznie i umówić na spotkanie.

Sekretariat Muzeum Miejskiego w Żorach czynny jest codziennie od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00.


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.