Przewiń do:

Jednym z elementów edukacji muzealnej jest stała oferta lekcji i warsztatów, która ma zapewniać kompleksową wiedzę w myśl misji muzealnej – „Poznawanie świata zaczyna się w muzeum”.

Dla nas, czyli pracowników Muzeum Miejskiego, poznawanie świata zaczyna się w miejscu zamieszkania. Poznaję miasto, w którym mieszkam, region, który daje mi tożsamość kulturową oraz kraj, którego jestem obywatelem. Wzbogacony o taką wiedzę mogę próbować zrozumieć świat, mieszkańców innych krajów reprezentujących odmienne kultury.

Oferta lekcji została tak skonstruowana, aby wspomóc proces nauczania w szkole podstawowej. Przy czym, należy zaznaczyć, że z wielką starannością realizować będziemy proces poznawczy. Chcemy bowiem, aby wiedza, z którą w Muzeum zetkną się dzieci miała charakter interdyscyplinarny, zbudowany na najnowszych badaniach i odkryciach naukowych. Ten aspekt jest dla nas warunkiem dobrego przygotowania do spotkania i zrozumienia „innego” świata.

Oferta składa się z dwóch elementów: POZNAJ MIASTO – REGION – KRAJ i POZNAJ ŚWIAT. Tematy lekcji i warsztatów będą okresowo weryfikowane. Prosimy nie dziwić się, jeżeli co jakiś czas będą pojawiały się nowości.

Zajęcia w siedzibie muzeum 


 

 

POZNAJ MIASTO – REGION – KRAJ

TEMAT 1 WIRTUALNA PODRÓŻ W CZASIE. HISTORIA ŻOR W PIGUŁCE
Interaktywne zajęcia, wykorzystujące elementy gier, quizów i elementy dramy. Wszystko to w tle poważnych historycznych analiz podanych na wesoło. 

TEMAT 2 WIRTUALNA PODRÓŻ W CZASIE. ŚLADAMI ŻORSKICH ZABYTKÓW
Przechadzka z historią i historią sztuki pod rękę. Językiem prostym i swobodnym toczy się dyskusja o ważnych miejscach i ukrytych skarbach.

POZNAJ ŚWIAT

Wszystkie tematy zostały oparte o schemat zawierający:
• podstawowe informacje geograficzne,
• wiedzę z zakresu fauny i flory,
• elementy kulturowe,
• wiedzę o roli Polaków w poznawaniu wybranego zakątka świata.

W trakcie wirtualnej podróży uczestnicy mają bezpośredni kontakt z eksponatami przywiezionymi przez polskich podróżników i naukowców. 

TEMAT 1
WYPRAWA DO AFRYKI

TEMAT 2
WYPRAWA DO AMERYK

TEMAT 3
WYPRAWA DO AZJI

TEMAT 4
WYPRAWA DO AUSTRALIA I OCEANIA

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.