Przewiń do:

Uważamy, że muzeum jest instytucją naukową, a my jako jej pracownicy, jesteśmy zobowiązani do prowadzenia własnych badań i publikowania ich efektów. Wszyscy staramy się, aby  były one rzetelne i wnosiły nowe elementy do współczesnej wiedzy zarówno o świecie otaczającym nas, jak i tym odległym.

Każdy z pracowników merytorycznych ma swój obszar badawczy, podyktowany najczęściej wykształceniem i zainteresowaniami. W ten sposób w Muzeum prowadzone są badania z zakresu etnologii, historii, politologii, historii sztuki oraz sztuki.

Staramy się, aby prace etnologiczne były oparte o badania terenowe. Efektem takiego podejścia są również nowe eksponaty, rozbudowa informacji naukowej Muzeum oraz artykuły i publikacje naukowe.

Nasza misja to POZNAWANIE ŚWIATA ZACZYNA SIĘ W MUZEUM, a naszą rolą jest, aby to poznawanie było najdoskonalsze i jak najbardziej wartościowe.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani pogłębieniem wiedzy, efektami naszej pracy czy też może szukacie możliwości podłączenia się pod realizowany projekt, prosimy o kontakt. Jesteśmy otwarci i chętni do współpracy.

Do Państwa dyspozycji są również zasoby archiwum naukowego. Przy czym możliwość skorzystania jest częściowo ograniczona z uwagi na prawa autorskie. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.