Przewiń do:

Uważamy, że muzea są dla ludzi. I pomimo, że pracujemy jak firma, stosując nowoczesne rozwiązania zarządcze, zarobek nie jest dla nas najważniejszym celem. W tym względzie staramy się wypełniać misję, która stoi przed wszystkimi muzeami – udostępniać wiedzę o przeszłości bez ograniczeń.

Przygotowujemy ofertę różnorodną, często zapraszając Państwa do Muzeum. Jesteśmy więc zdania, że cena biletu nie powinna stanowić przeszkody w częstych odwiedzinach.

 

CENY BILETÓW WSTĘPU

Ceny biletów wstępu na ekspozycje stałe:

  • bilet normalny – 12 zł
  • bilet ulgowy – 9 zł
  • bilet wstępu na wystawy czasowe – 7 zł
  • bilet rodzinny – 30 zł

W poniedziałek wstęp dla osób indywidualnych na wystawy jest bezpłatny.

 

Ceny biletów wstępu na zajęcia edukacyjne:

  • zajęcia edukacyjne – 12 zł (od uczestnika)
  • warsztaty – 15 zł (od uczestnika)

 

Zapraszamy do rodzinnych (i nie tylko) wizyt w Muzeum. Staramy się, by nasze wystawy były przyjazne najmłodszym i uczyły ich otwartości na świat i jego bogactwo.

Na potrzeby szybkich wizyt, które wymusi najmłodszy członek rodziny, przygotowaliśmy tak zwane WYSPY WIEDZY.
To specjalne miejsca w Muzeum, gdzie dziecko może zagrać, pomalować, rozwiązać zagadkę, zbudować i złożyć rozrzucone „elementy wiedzy o świecie”.

Zachęcamy do twórczego spędzania czasu, dzieci, mamy, tatusiów, babcie i dziadków.


 

 

Ceny biletów nie są ustalone na sztywno. Od czasu do czasu ulegają zmianie i niekoniecznie na niekorzyść odwiedzających nas gości. Informację o zmianach staramy się przekazywać z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

Komu przysługują bilety ulgowe?

Bilety ulgowe przysługują młodzieży szkolnej, studentom do 26 roku życia, emerytom i rencistom.

Wstęp bezpłatny przysługuje opiekunom grup szkolnych, pracownikom muzeów, posiadaczom Żorskiej Karty Seniora, członkom Stowarzyszenia Muzealników Polskich, ICOM oraz weteranom, po okazaniu ważnej legitymacji bądź innego dokumentu uprawniającego go do zniżki. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.