Przewiń do:

Zapraszamy dzieci na wakacje w Muzeum, indywidualnie i w grupach zorganizowanych. Do zobaczenia.

Wakacyjne zajęcia w terminach: 15–19 lipca oraz 5–9 sierpnia 2019, godz. 9:00. Czas trwania zajęć: 2 godziny, koszt zajęć: 10 zł

Zapraszamy również na muzealne wyprawy do Ameryki, Australii, Azji i Afryki. Czas trwania zajęć: 1,5 godziny, koszt zajęć: 5 zł

Terminy do uzgodnienia z działem informacji Muzeum: tel.: 32 43 43 714 wew. 201, e-mail: informacja@muzeum.zory.pl

 

PROGRAM


ZAJĘCIA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH
OBOWIĄZUJĄ WCZEŚNIEJSZE ZAPISY

1. „Emocje w muzeum” To będzie podróż w zakamarki uczuć. Czy wiecie, że w różnych kulturach ludzie w różny sposób okazują swoje uczucia? Weźmiemy do ręki lupy, by z bliska przyjrzeć się naszym emocjom i zastanowić się do czego są nam one potrzebne. Bardzo przydatna okaże się sztuka.
2. „Wyprawa na miasto” Ekspert od historii Żor zabierze nas w podróż po mieście szlakiem niezwykłych zabytków. To szansa, by usłyszeć niesamowite historie o miejscach, które na co dzień mijamy bez zastanowienia. O czym opowiadają milczące dzisiaj dzwony? Wiele zagadek czeka na nas do rozwiązania. Ruszajmy!
3. „Zabawa z monotypią” Kreatywne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Zwiedzanie wystawy sztuki „On<+=>Ona” oraz warsztaty plastyczne z wykorzystaniem artystycznej techniki graficznej – monotypii.
4. Zwiedzanie wystaw: Wystawa sztuki „On<+=>Ona” Muzeum Miejskie w Żorach – galeria wystaw czasowych, galeria „Na Starówce”.


ZAJĘCIA DLA DZIECI INDYWIDUALNIE

Lato z Muzeonikiem: Muzeonik to nie tylko przesympatyczna maskotka naszego muzeum, ale i świetny towarzysz nadchodzących wakacji. Odkryje on przed nami miejskie tajemnice, ale też sekrety odległych zakątków świata. Przygody czekają!

1. Poniedziałkowa przygoda: „Emocje w muzeum” 
Muzeonik wprowadzi nas w temat emocji. To będzie podróż w zakamarki naszych uczuć. Czy wiecie, że w różnych kulturach ludzie w różny sposób okazują uczucia? Weźmiemy do ręki lupy, by z bliska przyjrzeć się naszym emocjom i zastanowić się, do czego są nam one potrzebne. Bardzo przydatna okaże się sztuka.

2. Wtorkowa przygoda: „Podróż po świecie”
Razem z Muzeonikiem poznamy ciekawych ludzi i odległe miejsca. Przyjrzymy się różnicom i podobieństwom napotkanych kultur. Będziemy też świadkami fascynujących badań i zaskakujących wydarzeń. 

3. Środowa przygoda: „Powrót do historii”
Muzeonik przeniesie nas do odległej historii Żor, w czasy kiedy miasto okalały niezdobyte mury obronne. Wyłowimy prawdę z żorskich legend. Dowiemy się jaką rolę w mieście odgrywała postać rycerza, i co ważnego robił książę.

4. Czwartkowa przygoda: „W skarbcu tożsamości”
Tym razem Muzeonik zabierze nas w nie tak odległe czasy naszych dziadków i rodziców, byśmy zobaczyli jak zmieniło się życie mieszkańców Żor. Odkurzymy cenne wspomnienia. Zobaczymy, ile skarbów mieści w sobie słowo tożsamość.

5. Piątkowa przygoda: „Wyprawa na miasto”
Muzeonik będzie naszym towarzyszem w podróży po miejskich szlakach. Poszukamy miejsc i obiektów, które na co dzień mijamy bez zastanowienia się, a które opowiadają o przeszłości naszego miasta – ważne historie. Czeka na nas wiele zagadek do rozwiązania.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.