Przewiń do:

Cykl konkursów "Patriotyzm na co dzień i od święta"

W najbliższą środę 20 kwietnia 2016 r. odbędzie się pierwszy z konkursów organizowanych w ramach cyklu „Majowe święta w poezji, prozie i sztukach plastycznych”.

Cykl ten jest częścią całorocznego muzealnego projektu „Patriotyzm na co dzień i od święta”, w którym udział biorą zarówno uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, a nawet przedszkolaki.

W środę o godzinie 9.00 w sali teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury rozpocznie się zatem konkurs recytatorski, zaś w czwartek 5 maja, także w tym samym miejscu odbędzie się konkursowy Festiwal Piosenki Patriotycznej. Równolegle trwać będą dwa konkursy plastyczne, w których termin składania prac mija 25 kwietnia br. : pierwszy, dla uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pt. „Święto Ogniowe w Żorach” oraz drugi, skierowany do dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych, pt. „Jestem Polakiem i kocham swój kraj”.

Cykl konkursów zostanie zakończony uroczystym koncertem galowym, który odbędzie się 12 maja, także w Miejskim Ośrodku Kultury.

Honorowy patronat nad konkursami objął Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha, zaś w projekcie, oprócz Muzeum Miejskiego uczestniczą także: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno – Kulturalne, Szkoła Podstawowa nr 15, Miejski Ośrodek Kultury oraz Gmina Miejska Żory. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.