Przewiń do:

Ileż emocji może nieść z sobą kolekcjonerstwo. Zapraszamy na spotkanie z Ewą Prądzyńską i Jackiem Łapottem z Muzeum Narodowego w Szczecinie, którzy opowiedzą nam o swoich pasjach.

Dr hab. Jacek Łapott, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego jest etnologiem i afrykanistą, organizatorem i kierownikiem wielu projektów naukowych, badaczem afrykańskich społeczności stojących wobec wyzwań współczesnej rzeczywistości.

Ewa Prądzyńska etnografka i afrykanistka była kuratorką wielu honorowanych prestiżowymi nagrodami wystaw, m.in.: Dzieci Magii Afryki, lalki i marionetki – z kolekcji Oleńki Darkowskiej-Nidzgorski i Denisa Nidzgorski-Gordier, w zbiorach Muzeum Narodowego w Szczecinie, oraz: Sztuka królestwa Dahomeju – z kolekcji Birgit Schlothauer i Gustawa Wilhelma, a także: Zapatrzeni w niebo. Dogonowie i ich sztuka.

Spotkanie jest elementem projektu „Kolekcjomania”, który towarzyszy wystawie „Kolekcjoner światów”.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.