Przewiń do:

Muzealny informator dla starszych EKSPERIENCJA na maj 2019.

PROGRAM


1 i 3 maja 2019 (środa i piątek)
Zapraszamy na rodzinne zwiedzanie, w godzinach od 14:00 do 18:00 (ostatnie wejście o godz. 17:00).

Bilet rodzinny: 15 zł (dwie osoby dorosłe i troje dzieci), bilet normalny 7 zł, bilet ulgowy 5 zł, bilet na wystawę czasową 2 zł.

 

18 maja 2019 (sobota), start o 18:00
Noc muzeów. Sztuka dawnej fotografii

Wstęp bezpłatny

 

30 maja 2019 (czwartek), godz. 18:00
Na ratunek muzeum

Polskie poznawanie świata

Afrykańskie królestwo Lurum ze stolicą w Pobe-Mengao, znajdujące się na północy Burkiny Faso, w którym od połowy lat 90. Muzeum Miejskie w Żorach prowadzi badania, zostało zaatakowane przez dżihadystów. Wielu tamtejszych przyjaciół naszego muzeum zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów, z niektórymi nie ma kontaktu. Ci, którym udało się uciec, schronili się w okolicznych miastach lub stolicy kraju Ouagadougou. Wskutek niemożności skutecznej obrony ze strony państwa, zagrożeni są mieszkańcy królestwa, ale także jedyne w regionie Muzeum Płaskowyżu Kurumbów. Muzeum w Żorach zaangażowało się w pomoc muzealnikom z Pobe. Posłuchajcie relacji z akcji pomocy w ratowaniu zbiorów jednego z najciekawszych afrykańskich muzeów.

Prowadzenie: dr Lucjan Buchalik, Muzeum Miejskie w Żorach

Wstęp: 2 zł

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.