Przewiń do:

W czwartek 21 września o godzinie 18.00 odbędzie się w Muzeum Miejskim w Żorach pierwsze spotkanie z cyklu „żorskich wspominek”.

Cykl ten zainspirowany został wydaną przez nasze muzeum publikacją prof. Kazimierza Miroszewskiego „Żory 1945-1989” opowiadającej o historii naszego miasta w okresie PRL. Pierwsze spotkanie dotyczyć będzie Fadomu. Na początku lat 70 powstała w Żorach jedna z największych w Polsce tzw. „fabryk domów”, czyli wielkich przedsiębiorstw produkujących betonowe elementy „wielkiej płyty” z której budowano wielkie osiedla bloków mieszkalnych.

Na spotkanie zapraszamy byłych pracowników Fadomu, długoletnich mieszkańców żorskich osiedli mieszkaniowych, przedstawicieli administracji spółdzielni oraz wszystkich zainteresowanych ciekawym okresem w historii naszego miasta, które właśnie wtedy, dzięki blokom z Fadomu, rozrosło się z kilkutysięcznego miasteczka do wielkości 70 tysięcznego miasta. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.